|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Hemoroid Tedavisinde Bant Ligasyonu
  • Reklam

Hemoroid Tedavisinde Bant Ligasyonu

Hemoroid (basur) hastalığının tedavisinde bant ligasyonu ile aynı gün hayatınıza devam edebilirsiniz

27 Kasım 2018 - 02:15 - Güncelleme: 27 Kasım 2018 - 02:33

Hemoroid (Basur) hastalığında lastikle boğma yöntemi olarak da bilinen ‘hemoroid bant ligasyonu’, cerrahi müdahaleye gerek duymadan, hastalığı ağrısız bir şekilde tedavi etmek için kullanılan etkin bir yöntem. 

Anal bölgeye yerleştirilen ışıklı bir alet ile (anaskop) hemoroid pakesine lastik bir bant yerleştirilerek hemoroidin boğulması işlemine Bant Ligasyonu deniliyor.

Özellikle 2. ve 3. evre iç hemoroidlerin tedavisinde oldukça etkili bir yöntem olan Bant Ligasyonu, sedasyon anestezi altında yaklaşık 5-10 dakika gibi kısa bir sürede uygulanıyor ve hastalar işlem sonrası hemen taburcu ediliyor.

İşlem esnasında ve sonrasında ağrı görülmüyor ve hastalar sosyal hayatlarına rahatlıkla devam ediyorlar.

Hemoroit bant ligasyonu ile hastaların işlem sırasında ve sonrasında hiçbir ağrı yaşamadığını anlatan Diyarbakır Özel Bower Hastanesi hekimlerinden Doç. Dr. Murat Kapan, örnek bir tedaviyi şöyle anlattı:

“Uzun süreden beri devam eden kanama ve ağrı şikâyetiyle Diyarbakır Özel Bower Hastanesi’ne Mersin’den gelen ismini saklı tuttuğumuz bir hastamız, birçok hastaneye gittiğini ancak rahatsızlığına bir çözüm bulamadığını belirtti.

Hastamıza hastanemizde iç hemoroid teşhisi kondu. Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Murat Kapan’ın uyguladığı hemoroid bant ligasyonu ile hastamız işlem sırasında ve sonrasında hiçbir ağrı yaşamadan, 5-10 dakika süren bir müdahale ile sağlığına kavuştu. Aynı gün, işine ve yaşantısına dönmek üzere Mersin’e geri döndü.”

Doç. Dr. Murat Kapan, daha önce bu işlemi yaptırmak için Diyarbakır dışına giden birçok hastanın olduğunu, ancak bu yöntemin Diyarbakır Özel Bower Hastanesi’nde uygulanmaya başlamasıyla artık Diyarbakır dışına gitmeye gerek kalmadığını ifade etti.

Uygun hastalara doğru teknikle uygulandığında; hastaların aynı gün iş ve sosyal hayatlarına devam edebileceğini belirten Doç. Dr. Murat Kapan, hastalarını sağlıkla ve mutlu bir şekilde uğurlamaktan dolayı memnun olduklarını söyledi.

Kenan Özgüven - Diyarbakır 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'den Doğu Akdeniz'de yeni NAVTEX hamlesi
Türkiye'den Doğu Akdeniz'de yeni NAVTEX hamlesi
İçişleri'nden 'Sokağa Çıkma Yasakları Gelebilir' İddialarına Yanıt
İçişleri'nden 'Sokağa Çıkma Yasakları Gelebilir' İddialarına...