|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Heyecan Verici Mutlu Bir Tesadüf
  • Reklam

Heyecan Verici Mutlu Bir Tesadüf

Diyarbakır’da sınıf arkadaşlarının yolu, böbrek nakli ameliyatı için kesişti. Hastasına Böbrek Nakli Yapma kararı alan Doç. Dr. Nurettin böbrek naklini yapacağı hastanın İlkokul arkadaşı olduğunu öğrenince şok yaşadı.

05 Şubat 2019 - 14:11 - Güncelleme: 06 Şubat 2019 - 06:04

Diyarbakır’da sınıf arkadaşlarının yolu, böbrek nakli ameliyatı için kesişti. Hastasına Böbrek Nakli Yapma kararı alan Doç. Dr. Nurettin Ay, böbrek naklini yapacağı hastanın İlkokul arkadaşı olduğunu öğrenince şok yaşadı.

12 yıl 11 aydır böbrek hastası olan ve diyalize girerek kendine uygun böbrek bekleyen Tuncay Aksu, çifte sevinç yaşadı.

Müjdeli haberi 21 Kasım 2018 tarihinde saat gece 01.00 civarında aldığını ifade eden Tuncay Aksu, “Diyarbakır, SBÜ Gaziyaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Merkezi tarafından arandım. Bir kadavrandan organ bağışının olduğunu söylediler bana ve Organ Nakli bölümüne davet ettiler. Hastaneye gittim, Doç. Dr. Nurettin Ay’la görüştüm.

Görüşmemiz anında kendisiyle ilkokulu beraber okumuş olduğumuzu fark ettik. Bir yanda böbrek bulunmasına sevinirken, Doktorumla ilkokul arkadaşı olduğumuzu öğrenmemiz de ikinci bir sevinç oldu. Aynı sınıfta beraber okumuştuk. O okul günlerimizden, anılardan, bahsettik ve bu durum çok güzel duygular içerisinde kalmama neden oldu. Heyecanım ve mutluluğum kat kat daha da arttı.
Daha sonra İlkokul arkadaşımın ameliyatıma girip böbrek naklimi yapması beni onurlandırdı. Ameliyat öncesinde hem heyecanlıydım hem de korkuyordum. Özgüvenim de yerine geldi ve rahatladım. Doç. Dr. Nurettin Ay ve organ naklinde çalışan tüm personeli gerek benle ve gerek diğer hastalarla çok ilgili olmaları da ayrıca rahatlattı beni.” Dedi.

Ameliyatından sonra, haftanın iki günü kontrol için hastaneye gittiğini ifade eden Tuncay Aksu, “bu vesileyle ilkokul arkadaşımı sık görmek nasip oluyor.
Başta Doç. Dr. Nurettin Ay olmakla beraber tüm organ nakli sağlık çalışanlarına teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Onlara müteşekkirim. Sağ olsunlar var olsunlar.” Diye konuştu.

Arkadaşının başarılı böbrek naklini yapan Doç. Dr. Nurettin Ay da, hastasının ilkokul arkadaşı çıkması ile ilgili duygularını dile getirirken, “Hayat tesadüflerle güzel. Tuncay yaklaşık 13 yıldır Hemodiyaliz programındaydı. Bu süreç onu çok sarsmıştı. Diyalize giriyordu fakat damar yolları tükenmek üzereydi. Böyle bir durumda hastamızın bir böbreğe kavuşması benim için en mutlu haberdi. Birde 30 yılı aşkın bir süredir görmediğim ilkokul arkadaşıma böbreğin çıkmış olması ayrı bir heyecan oldu. Hayat böyle tesadüflerle daha da güzel. Keşke böyle zorlu bir hayat yaşamamış olsaydı. Ancak bir böbrekle tekrar sağlıklı günlerine kavuşması her şeyden daha önemliydi. Şeklinde konuştu.

Haber: Kenan Özgüven / Diyarbakır

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKINCI’dan Merak Uyandıran Teaser
AKINCI’dan Merak Uyandıran Teaser
" Polislere 3600 verilirse #YüzümGüler..! "