|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Çocuk, Kadın ve Vatan Kutsaldır...
  • Reklam
Ahmet KAPLAN

Ahmet KAPLAN

Çocuk, Kadın ve Vatan Kutsaldır...

01 Mayıs 2014 - 01:31

 Çocuk, Kadın ve Vatan Kutsaldır...

Üçü de emanettir...  Korunması, gereken yüksek değerlerdir... Emanetlere ihaneti koruyan yasa olamaz...  Çocuğa, Kadına ve Vatana yapılan taciz hiçbir şekilde affedilemez... Bu tacizleri affeden suçun ortağıdır... Affedecek yasayı oluşturan kanun koyucu, o suçu işleyenden farklı değildir... Kanunlar değerlerden daha kutsal olamaz... Değerleri korur, yok edemez... Bir değeri koruma bahanesiyle başka bir değere zarar veremez... "Çocuk katilleri asılsın !" 
"İdam istiyoruz!"  Bunlar toplumun sesi....

"İdamın geri gelmesi" toplumun isteği... Türkiye’de idam cezaları daha çok siyasi suçlar zemininde gündeme geldi.  Cezanın niteliğinden çok siyasi boyutu tartışıldı ve sağlıklı bir zeminde değerlendirilmedi.  Çocuk katillerine, tecavüzcülere, PKK’ya, terör suçlularına, vatana ihanet edenlere uygulanması gereken İDAM "sihirli bir güç" tarafından yok edildi.  Sözde "AB’ye giriş sürecinde" idam cezası kaldırıldı.  "AB’ye giriş safsatası" ile İDAM'ı kaldırarak canileri mahkumiyetten kurtardılar.

İdam cezasının tecavüzcüler,  çocuk katilleri, terör suçlularına ve vatana ihanet edenlere uygulanması için hukuk sistemimizde gereken düzenlemenin yapılması gerekmektedir.

Evet İnsanlığa ve vatana karşı suç işleyen canilerin, "İNSAN'ca yargılanması" olamaz... "İnsan Hakkı" tanımayanın yargılanmasında "özel hak" tanınamaz... Kadına ve çocuğa şiddet uygulayanı, tecavüz edeni yasa affedemez... Tecavüzcüler, çocuk katilleri, terör suçluları ve vatana ihanet edenler, yasayla korunamaz... Sevgiyle kalın... 

Ahmet Kaplan

Son Yazılar