|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
İstanbul’da Hindistan’a Yolculuk
  • Reklam
Ahmet KAPLAN

Ahmet KAPLAN

İstanbul’da Hindistan’a Yolculuk

18 Ekim 2014 - 02:30

İstanbul’da Hindistan’a Yolculuk

Shangri-La Bosphorus’ta Seran Vreskala’nın misafiriydim… 
Ve Hindistana büyülü bir yolculuk yaptım…

Damak tadını bilenlere Hindistan yemeklerini tavsiye ederim...

Hindistan mutfağı denilince akla gelen ilk şey, tabi ki baharatlar. Onlar için baharatlar son derece önemli. En özel soslarından biri olan Köri hemen hemen bütün yemeklerinde bulunuyor.

Shangri-La Bosphorus - İstanbul, mistik tatlar tutkunlarını baharatlar diyarı Hindistan’a doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

26 Ekim’e kadar 10 gün sürecek bu deneyimle sadece yeni lezzetleri keşfetmekle kalmayacak, benzersiz tariflerle damağınızı da şımartacaksınız.

Hindistan Mistik tatlar ve baharatlar diyarı...

Yeni Delhi’deki Shangri La Eros Hotel’in baş aşçısı, "baharatların efendisi" Şef Varun Bajaj Türkiye’de...

Shangri-La Bosphorus - İstanbul, otelde ve damak tatları bize çok benziyor...

Ben her çeşitten tattım ve olağanüstüydü...

Öncelikle baharat seviyorsanız ve yeni tatlara açıksanız tam zamanı…

Shangri-La Bosphorus - İstanbul, mistik tatlar tutkunlarını baharatlar diyarı Hindistan’a doğru bir yolculuğa çıkarıyor….

Siz de Shangri-La Bosphorus’a giderek, unutamayacağınız farklı bir akşam yaşayabilir, baharatlar diyarı Hindistan’a doğru bir yolculuğa çıkabilirsiniz…

26 Ekim 2014’e kadar 10 gün sürecek bu deneyimle sadece yeni lezzetleri keşfetmekle kalmayacak, benzersiz tariflerle damağınızı da şımartacaksınız.

Yeni Delhi’deki Shangri La Eros Hotel’in başaşçısı, baharatların efendisi Şef Varun Bajaj ile çıkacağınız bu yolculukta çok özel hazırlanmış bir a la carte menü ile tanışacaksınız.

Zaten, damak tadı olarak çok farklı bir kültür değil, pilavı, eti bizim lezzetlerimize göre daha da çeşnilerle zenginleştirilmiş ve farklı pişirilmiş sadece.

Çorba olarak genelde, baharat içerikli, mercimek ve pirinç ağırlıklı içeriğe sahip olan tarifler yer alıyor.

Mercimek Çorbası tıpa tıp bizim çorbamız... Ama biraz daha baharatlı...

Yemeklerde daha çok acı kullanılıyor.

Kültürü, gelenekleri ve mutfağıyla dillere destan Hindistan’ın en iyi bilinen ve sevilen lezzetleri arasında baharatlı köriler, etli tavuklu büryanlar, kömürde kavrulmuş tandırlar, sebzeler ve ekmek çeşitleri bulunuyor. Nesilden nesile geçen ve ancak zamanla kazanılabilen teknik ve tat ustalığıyla sunulan, baharat sebze ve otlarla harmanlanan bu tarifleri tatmak bile sizlere farklı bir deneyim yaşatacak.

Sıradışı tecrübesiyle yemek yapmayı seven herkesin mutfak repertuarını genişletecek olan Şef Bajaj, Hindistan’ın kuzeyinden Bengal mutfağına kadar uzanan bir rotada köri, büryan ve tandırlardan oluşan, Murgh Tikka Makhani’den Sarson Jhingaa’ya (Hardallı Karides) veTeekhi Multani Dhingri’ye kadar sadece geleneksel ve otantik yemekler değil unutulmaz bir yolculuk vadediyor.

Sunulacak her yemeğin eşsiz özelliklerinin yenilikçi bir tarzla baştan yaratılarak adeta görsel ve tatsal bir şölene dönüşecek olan bu benzersiz gösteri, sadece IST TOO’da…

Hadi benden bir torpil…

Telefonu veriyorum size...
Shangri-La Bosphorus – İstanbul’da yaşayacağınız mutluluk sadece bir telefonla mümkün. Hemen, 0212 275 8888’i arayın ve bana hak vereceksiniz…

Mutlu akşamlar diliyorum…

Ahmet KAPLAN

Son Yazılar