|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Kardeşlik Sınır Tanımaz
  • Reklam
Misafir KALEM

Misafir KALEM

Kardeşlik Sınır Tanımaz

31 Ağustos 2011 - 13:53

Kardeşlik Sınır Tanımaz

Kardeşlik sınır tanımaz sloganıyla Türkiye Bayrampaşa’dan yola çıkan Bayrampaşa Belediyesinin bereket konvoyunun son durağı Kırcaali şehrinde de toplu iftar düzenlendi.
“Balkanlar’da Ramazan” programı çerçevesinde Bosna-Hersek, Arnavutluk, Makedonya, Kosova ve Yunanistan’ın ardından Bulgaristan’da düzenlenen iftar programına 3.000 civarında kişi katıldı. Programa Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Ramis Şen, Bulgaristan Türkleri Yüksek İslam şurası Başkanı Şaban Ali Ahmet, Kırcaali Belediye Başkanı, Edirne Milletvekili Dr.Mehmet Müezinoğlu, İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati ile Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcıları Gökhan Balekoğlu, Yüksek Aydın ve Bultürk yöneticileri hazır bulundu. İftarın ardından protokol konuşmalarında Ramazan ayının önemine ilişkin anlamlı mesajlar verildi.

Bayrampaşa Belediyesinin Balkanlarda Kardeşlik Sınır Tanımaz sloganı ile sürdürdüğü bu geleneksel iftar yemeklerinden dolayı Bayrampaşa Belediyesine teşekkür ediyoruz ve özellikle de Belediye Başkanımız Atila Aydıner’i gayretlerinden ve çabalarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Başı Rahmet, Ortası – Mağfiret, Sonu kurtuluş olan 11 Ayın Sultanı Mübarek Ramazan ayındayız. Cenabi Allahın rahmetinin coştuğu, affının kullarına bolca dağıtığı bir aydır.
Kurani Kerimin indiği bu ayda 1000 Aydan daha hayırlı KADİR GECESİ’NİN bulunduğu ve İnsanlığa olan nimetlerinin tamamlandığı aydır.

Böyle Mübarek bir ayda Allaha Sonsuz şükürler ederiz ki bir arada birlik içinde kucaklaşıyoruz. Bu güzel iftarı geleneksel hale getiren ve bu organizasyonda emeği geçenlere kalpten teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Diğer taraftan bu toplantıya teşrif etmiş ola Kırcaali’li kardeşlerimize ayrı ayrı teşriflerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyor ve Allah hepsiden razı olsun.
Değerli kardeşlerim,
Bu mübarek ayın 3 özelliği vardır
1.    Kurani Kerimin dünyaya inişi – Kuran insanlığın saadetini gösteren Cenabi Allahın Rahmetidir. Bu sebepten dolayı bütün insanlığın saadetini bu ayda düşünmek mecburiyetindeyiz.
2.    Çevremizde bulunan fakirlere yardım. Bu çevremizde bulunan fakirler ile yakından ilgilenmek, kendilerine zengin sofralar açmak.
3.    Oruç tutmak – Oruç bizlere nefsimizi terbiye ettirmektedir.

Bunun yanında birliğimizi ve benliğimizi korumada geleneklerimizi ve kültürümüzün devamında dini değerlerimizin inkâr edilemez önemi var ve bu değerler sayesinde bu günlere kadar varlığımızı sürdürebildik.
Bizim Müslüman Türk değerlerimizi taa Türkiye’den gelen, bizlere sahip çıkarak içimizden biri olduğunu gösteren Bayrampaşa Belediye Başkanımız Sn. Atilla AYDINER’e Edirne ve İstanbul Milletvekillerimize tekrar şükranlarımı sunarım.
Ancak böyle bir gecede Bulgaristan’da mecliste bizleri Müslümanları temsil ettiğini düşündüğümüz kimselerin bulunmaması ve onların hangi değerleri temsil ettikleri konusu düşündürücüdür, manidardır.
Hepinize teşekkürlerimi sunuyorum

Rafet ULUTÜRK
GENEL BAŞKAN
BULGARİSTAN TÜRKLERİ
KÜLTÜR VE HİZMET DERNEĞİ

Son Yazılar