|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Azerbaycanlı Milletvekili: “Türk oğlu Türk`üm ben!
  • Reklam
Oktay HACIMUSALI

Oktay HACIMUSALI

Azerbaycanlı Milletvekili: “Türk oğlu Türk`üm ben!

08 Nisan 2014 - 23:07

 Azerbaycanlı Milletvekili:

“Türk oğlu Türk`üm ben!

"Sen bana “nerelisin?” – diye sorup ta, sakın beni aşağılama; Ben Azerbaycanlı`yım, kendim de Türk oğlu Türk`üm! Sen denizin neden böyle büyük olduğunu biliyor musun?.. Çünkü hiçbir nehri, hatta en küçük dereyi bile kendisinden ayırmaz. Anlayanlar için..."

Bu sözleri Azerbaycan Kickboksing Federasyonu Başkanı, milletvekili sayın Adil Aliyev sosyal paylaşım sitelerinden birinde sayfasından paylaştı. Milletvekili sözlerini şöyle sürdürdü:

 "Her birimizin kendi doğduğumuz bölgeyi sevdiğimizi ve geleneklerimize sayğıyla davrandığımızı anlıyorum. Herkes kendi bölgesinin gelenekleri, doğal zenginlikleri ve tanınmış insanlarıyla gurur duymaktadır. Ancak unutmamalıyız, gücümüz birliğimizde ve beraberliğimizdedir.

Hiç kimse diyemez ki, benim doğduğum bölge olmamış olsaydı, Türk dünyası varolmayacaktı, ya da Azerbaycan bağımsız olamayacaktı. O yüzden, her birimiz pek te zor olmayan, " Sen nerelisin?" sorusunu sormamak adına ilk önce kendimizden hesap sormağa başlamalıyız. Bence, doğduğumuz bölgenin adı kimliğimize yazılmalıdır, pasaportumuza değil. Biz sizlerle, gelişen Azerbaycan`ımızı iyice geliştirmek adına tüm çabalarımızı birleştirmeliyiz. Daha büyük başarılara imza atmalıyız" - diyen Milletvekili kendi alfabemizin olmasını çok arzuladığını kaydetti: "Bu arzuları gerçekleştirmek isteyenlere yardım etmek için de hazırım".

Azerbaycan Milli Meclisi üyesi , milletvekili , King Boks Federasyonu Başkanı Adil Aliyev herzaman milliyetci söylevleriyle gündeme gelen ve bazı işleri gerçekleştiren bir fikir adamı.

Oktay Hacımusalı

Son Yazılar