|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Türk dünyasına sadık bir genç Ramin Ahmedov!
  • Reklam
Oktay HACIMUSALI

Oktay HACIMUSALI

Türk dünyasına sadık bir genç Ramin Ahmedov!

08 Nisan 2014 - 23:19

 Haydar Aliyev mirasına ve Türk dünyasına 

sadık bir genç Ramin Ahmedov! ...

Vatan sadece onun üzerinde gezip dolanmak , nimetlerinden yararlanma, kaygısız ömür sürmek için bir mekan değildir. Vatan - onu sevtikçe bizi güçlü kılan, ayakta durmamız için bize güç veren, kalplerimizi ısıtan bir kutsal mekandır.

Tarihin çeşitli dönemlerinde halkımızın Vatan uğrunda yaptıklarını bizler hiç kuşkusuz kahramanlık, Vatana olan sadakat olarak nitelendirmekteyiz.

Zaman zaman Türk dünyasına olan baskılar, savaşlar hiçbir Türk evladını korkutmamış, tam tersi onları daha metanetle ve liyakatla düşmana karşı mücadeleye kalkmalarına vesile olmuştur.

Bu gelenekler günümüze kadar da sürüp gitmektedir. “Vatan sağolsun!” - sloganı damarından Türk kanı akan her bir Türk evladının dilindedir bugün.

Bunu bir daha ulu önderimiz, Azerbaycan'ın parlak güneşi olan Ulusal Liderimiz Haydar Aliyev de doğrulamıştır.

Onun büyüklüğü öncelikle ulusallığında, mensup olduğu halka, Vatana, gelenek ve göreneklere sahip çıkmasında ve bugünlere kadar getirmesindeydi.

Ulu Önder Haydar Aliyev'in hayat sevgisinin, çalışma hayatında kazandığı başarılarının, bitmez tükenmez enerjisinin temelinde hiç kuşkusuz Vatan sevgisi vardı.

Bu insan kendi soyuna, kimliğine, doğduğu topraklara sıkıca sarıldığı ve onlardan güç aldığı için çok güçlü ve kudretliydi. Ve halk da onunla beraber, onun kendisinden geriye bırakıp gittikleriyle kendisini güçlü bilmiş ve azimle geleceğe doğru adımlamıştır.

Haydar Aliyev'in bilgeliği ondaydı ki, o, halkına güveniyordu ve aynı zamanda kendisi de halkın güvenç yeri olmuştur. Bağımsız Azerbaycan'ın kurucusu olarak tarihe geçen bu büyük insan tüm Türk dünyasının gurur kaynağıdır. Bugün sayın cumhurbaşkanımız da bu yolun en şerefli takipçisi olarak halkla birlikte mutlu geleceğe doğru metin adımlarla ilerlemektedir.

Bugün hakkında konuşacağım genç te Haydar Aliyev değerlerinin, onu miras bıraktığı manevi yolun takipçisi, hayırsever bir genç olan Ramin Ahmedov`dur. Ramil Ahmedov Azerbaycan Aksakallar Konseyi Meclis üyesi ve aynı kurumun haftalık gazetesi konumunda olan "Türk dünyası aksakalları" gazetesinin baş editörü Ramin Ahmedovdu .

Ramin Serdar oğlu Ahmedov 15 Temmuz 1977 yılı tarihinde Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti`nin Şerur bölgesi Vermeziyar köyünde doğmuştur. 
1984 - 94 yılları arasında Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Şerur bölgesi Vermeziyar köyünde bulunan okulda orta öğrenim görmüş, daha sonra 1999 yılındaysa Azerbaycan İktisat Üniversitesi`nin ekonomi bölümünden mezun olmuştur. 
1997 – yılı özel koruma eğitimi almıştır. 2000 yılında "Konokon TT " - King – Boksing” üzerine II dereceli sporcu, daha sonraysa silah kullanıcı üzerine başarı payelerini kazanmıştır. 
Askerliğini tamamladıktan sonra sosyal etkinliklerle beraber iş dünyasında da bazı başarılara imza atmıştır. 
2006 yılından "Yeni Lig" haftalık sosyal - politik gazetesinde genel editör yardımcısı olarak çalışmağa başlayan genç dostumuz Ramin Ahmedov aynı zamanda kalemiyle de mücadele ederek edebiyatımızda da başarılı olduğunu kanıtlamıştır. 
Birkaç kitap, yüzlerce makale ve düzyazılar yazan, birçok ulusal ödüllerm kazanan, Yeni Azerbaycan Partisi üyesi olan bu genç üyesi olduğu partinin ilkelerine sadık kalarak bugün Azerbaycan devletine ve milletine usülunce hizmet ediyor, değişik proje, toplantı ve buluşmaları organize ediyor. 
Azerbaycan Aksakallar Konseyi'nin üyelerinin hemen hepsinin büyük güvenini kazanan Ramin Ahmedov dostumuz konseyin tüm çalışmalarında ön sıralarda yer almakta ve bundan büyük gurur duymaktadır. 
Yeni projeler üzerinde çalışan Ramin Ahmedov her sene olduğu gibi bu senenin mart ayından itibaren yeni bir projenin icraatına başlayacak. 
Genel anlamda Türk dünyasını ihtiva eden bu projenin amacı Azerbaycan gerçeğinin uluslararası medyada nasıl yansıtılmasını araştırmaktır.
Geçmişine saygıyla davranan, tarihini yaşatan ve geleceğine güven duyan gençler oldukça bir millete asla zeval olmaz. 
Üstün kimlikleri, değerli aksakalları genç kuşağa tanıtıp sevdiren Ramin Ahmedov da gençlerin vatansever bir kimlikle yetişmesi için durmadan gayret sarfetmekte, çalışmaktadır

Ramin Ahmedov`un şimdiye kadar gerçekleştirdiği projeler

2006 yılında " Zor durumda olan ailelere maddi ve manevi destek, genç ailelerin eğitimi" projesi
2007 yılında "Umuda dönüş - cezaevinde ceza çeken yaratıcı insanlara yardım, onların topluma kazandırılmasına ve tanıtılmasına destek"
2007 yılında "Son yirmi sene içinde Azerbaycan'a gelip giden Türkler hakkında ansiklopedi"
2008 yılında "Görünmeyen tarihimiz – kaybolmak üzere olan gelenek ve göreneklerimizin tekrar geri kazandırılması için yapılan çalışmalar"
2009 yılında "Aksakallar ve gençliğimiz - okullarda, yatılı okullarda, askeriyelerde aksakallarla görüşlerin düzenlenmesi"
2010 yılında " Çevre ve biz " - 2010 yılının Çevre Yılı ilan edilmesiyle alakalı konferanslar
2011 - yılı "Askerlere yeni ruh - savaş bölgesindeki askerlerle görüşler"

Oktay Hacımusalı

Son Yazılar